Jak na to

aaPokud se do stavby pustíte, přejeme pevné nervy a hodně štěstí. Nadšení většinou po pár měsícíh vyprchá asi jako jako u každého projektu a pak je to o vůli. Motorem je zpravidla zvědavost na
konečný stav, jak to bude vypadat. Předpokladem je, že máte nějaké zkušenosti s prací se dřevem a alespoň nějaký plán. My měli jen hrubý náčrt na papíře a to je málo. Legislativou se tu zabývat nehodlám, protože by domeček skončil u prvního vrutu co bych zavrtal do stromu.

Důležité je nezapomenout jaký na domeček bude přístup. Zavrhli jsme žebřík, aby na domeček mohli i malé děti a zakomponovali do plánů vedlejší strom, kde jsou schody na další terásku a obojí je propojeno zavěšenou lávkou. Do budoucna je v plánu ještě skluzavka, pokud čas ovšem dovolí.

Další bod je vybrat si ten správný strom a projekt na něj napasovat. Nezapomeňte, že vítr má neskutečnou sílu, takže větve se budou hýbat nezávisle na sobě, to platí hlavně u větších větví. My jsme zvolili domeček s podpěrami, takže strom se do určité míry stabilizoval, pokud bude ale domeček volně v koruně, bude vše neustále pracovat.

Další částí je rozpočet, což zpravidla bývá rozhodující bod u kterého věšina skončí :) V našem případě jsme vycházeli z toho co bylo k dispozici. Trámky, prkna, podlahovky jsme měli, nakoupil se pouze spojovací materiál (4000,-), krytinu(2000,-), plechování(1000,-) a barvy(8000,-). Okna a dveře nám dělal truhář (4500,- vč. zasklení). Počet hodin strávených na stavbě se u takovýchto věcí nepočítají, děláte to jako relax, koníček, pro pocit dobře vykonané práce. Kdo přepočítává vše na peníze, ať si domeček nechá raději postavit, vyjde ho to možná i levněji. Další postřehy biudeme  dolňovat, dle toho, jak se bude odvíjet blog (v přípravě).